עיצוב והתאמת הוילונות לחדרי הבית - כיצד?

עיצוב והתאמת הוילונות לחדרי הבית - כיצד?

חזרה למאמרים

עיצוב הבית מצריך התייחסות לאלמנטים שונים וגם לצרכים הקיימים. עיצוב וילונות לבית הוא משימה בפני עצמה, המצדיקה זמן רב וגם פנייה לבעלי מקצוע המתמחים בכך. הדבר נכון בעיקר לשנים האחרונות לאור המגוון העצום של הווילונות המוצעים כיום ושפע האפשרויות. מה יש לקחת בחשבון כשמעצבים וילונות לבית ולמה חשוב להתייחס? הנה, התשובה:

התייחסות אל עיצוב המרחב עצמו

במהלך עיצוב וילונות לבית יש להתייחס אל המרחב כולו. ישנם כיום סוגים שונים של וילונות, כמו אלה המוצעים על ידי וילונות חן.
וילונות הצללה מחומרים שונים, מבד, מפלסטיק וגם מ-PVC. לכל סוג מראה אחר וכל סוג גם תורם למרחב באופן שונה. כשמעצבים את הבית ומתקינים וילונות, יש לוודא שהם אכן נבחרו בהתאם לעיצוב הקיים או לעיצוב שעליו החליטו מראש.
למשל, אם מעוניינים לעצב את הבית בסגנון כפרי ואם כל האלמנטים העיצוביים שבו מעוצבים בסגנון כזה גם כן, הרי שכדאי לחפש וילונות בעיצוב זהה כדי לשמור על קו עיצובי אחיד. אם מעוניינים במרחב בעל מראה עיצובי נקי ועדין, מומלץ לחפש וילונות בעלי מראה שכזה, כאלה שאינם כוללים צורות או אלמנטים נוספים רבים מדי, היוצרים עומס בעין.

כמה חלונות יש במקום

תהליך עיצוב וילונות לבית מתייחס גם אל מספר החלונות שבאותו המקום.וילונות
בבית ממוצע יש לפחות חלון אחד או שניים בכל חדר.
משמע, לא מעט חלונות בסך הכול. אם מעוניינים לחדש את הווילונות בכל החדרים, כדאי מאד להקפיד לחפש וילונות המתאימים זה לזה.
הם לא מוכרחים להיות כולם באותו הצבע או מאותם החומרים, אבל כן כדאי ש"ידברו" בשפה עיצובית זהה.
במקביל, מומלץ גם שלכל אחד מהחדרים בבית או במשרד יהיה עיצוב קצת אחר, עיצוב המאפיין אך ורק אותו, כזה הכולל וילון שאיננו זהה לאף אחד מהווילונות האחרים שבאותו המקום.
אפשר למשל לבחור וילונות מאותה משפחת צבעים אך בגוונים שונים. אפשר לבחור וילונות באותו הצבע לכל החדרים אך שכל וילון יהיה עם אלמנטים עיצוביים אחרים. כך נוצר עניין רב יותר ומבלי לפגוע בהרמוניה העיצובית.

שיטת ההצללה ואופן תפעול הווילון

אחד הפרמטרים שבוחנים במסגרת עיצוב וילונות לבית או למשרד הוא גם שיטת ההצללה שעליה מתבסס אותו וילון שבוחרים. למשל, האם מדובר בווילון ונציאני, וילון עם תריסים, וילון חשמלי או וילון מבד. גם האופן שבו פותחים וסוגרים את הווילון הוא נקודה חשובה, האם אפשר לשלוט במידת האור שייכנס מבעד לווילון? האם אפשר לסגור רק חלק מהווילון או שמא הדבר איננו אפשרי? היכולת לשלוט באופן מלא בווילון ועל פי הצורך לכוון את כמות האור הנכנס הופכת את הווילון לפתרון מושלם, כזה המותאם לאותו מקום באופן מלא ומשמש הרבה מעבר לאלמנט עיצובי יפהפה.

STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
שיווק באינטרנט
© 2019 כל הזכויות שמורות לוילונות חן